ROBOTIZACE


KSK s.r.o. zajišťuje dodávky robotizovaných pracovišť

Naše firma zajišťuje dodávky robotizovaných pracovišť. Jedná se nejen o roboty, kolaborativní roboty (ABB, Doosan), externí osy, přípravky ale také o návrhy jednotlivých kompletních robotických buněk včetně safety řešení.
Nabízíme řešení s jednoduchým programováním a to jak v oblasti svařovaní, manipulace tak i v ostatních oblastech robotických řešení a to včetně s tím spojené automatizace celého procesu. Jsme dodavatelem automatizovaných a robotizovaných pracovišť s roboty ABB , Doosan. Naše společnost nabízí komplexní řešení pro robotizovaná pracoviště, která se především uplatňují při:obloukovém svařování, bodovém svařování, obsluze lisovacích a kovacích linek, ve slévárenství, manipulaci a paletizaci, nanášení těsnění a lepidla, výrobě plastů.

KSK je integrátorem robotů ABB

Robotizaci můžeme uplatnit mimo jiné při obloukovém svařování, bodovém svařování, obsluze lisovacích a kovacích linek, ve slévárenství, manipulaci a paletizaci, nanášení těsnění a lepidla, výrobě plastů.


Realizové robotizované pracoviště s roboty ABB pro kování a kalení dílců

V původním robotizovaném pracovišti byl použit pouze jeden robot IRB 4600, který musel zakládat dílce do indukčního ohřevu, překládat je z ohřevu do lisu, následně překládat vykovaný dílec do kalení a po té vybírat dílec z kalení a odkládat do bedny. Celkový takt na jeden dílec byl 35s. Díky nárustu výroby se tento takt stal nedostačujícím a jeho zrychlení o 10s bylo možné pouze s dalším robotem IRB 1600.
V novém konceptu první robot obsluhuje pouze indukční ohřev a lis. Druhý robot překládá dílce z lisu do kalení a následně pokládá vykalené dílce na skluz do připravené palety. Celé pracoviště je parametrické. Obsluha si volí různé varianty programu, počty kusů na vstupní paletě apod. Z tohoto důvodu není nutnost využívat obslouhu znalou programování.

více

Robotické pracoviště pro svařování vík na hranaté nádoby.

Použitý robot je ABB IRB 1660ID se zdrojem Fronius TPS400i CMT. Svařované materiály jsou nerez, měď, hliník a mosaz. Polohovadlo je vybaveno dvěma pracovišti, které jsou odjímatelné pro budoucí větší variabilitu pracoviště.  Otáčení je ruční, čímž byla splěna podmínka pro co nejmenší zastavěný prostor.  Programování robota je přes parametrickou aplikaci KSK a rozměry jsou automaticky doměřeny pomocí magnetického odměřování.

více

Základní informace KSK, s.r.o.


Firma KSK s.r.o. vznikla v roce 1991 jako soukromá ryze česká firma se zaměřením na zakázkovou konstrukci a výrobu speciálních a jednoúčelových strojů a zařízení. Její náplní je komplexní uspokojení potřeb zákazníka od vytipování nebo vývoje vhodné technologie, až po zkonstruování a vyrobení stroje. Samozřejmostí je zaškolení obsluhy, technická podpora a servis po dobu životnosti stroje. KSK s.r.o. se zabývá rovněž obchodní činností, například prodejem přídavných materiálů pro svařování, mechanických filtrů na vodu apod.
Naše aktivity:
  • konstrukce a výroba strojů pro svařování a navařování
  • technické poradadenství pro technologické procesy svařování a navařování
  • technické poradadenství pro vytipování přídavných svařovacích materiálů
  • prodej svařovacích materiálů voestalpine Böhler Welding, ALUNOX Schweißtechnik, ESAB, DEW
  • renovace opotřebovaných součástí
  • kooperace při svařování a navařování
  • konstrukce a výroba zkušebních stolic
  • opravy, repase a modernizace strojů, včetně elektrických, hydraulických a pneumatických okruhů
  • výrobu a prodej filtrů na mechanické nečistoty
Naše aktuální certifikáty ISO 9001: 2015 najdete v kategorii "ke stažení"  https://www.kskct.cz/cs/ke-stazeni