KF – N FILTRY


KF – N

STÁHNOUT KATALOG VODNÍCH FILTRŮ

Filtry KF-N jsou určeny k odstraňování mechanických nečistot z vody a jiných kapalin o maximální teplotě 60°C s vinutou filtrační svíčkou typu PP EKOFIL. Při použití jiných typů filtračních svíček by bylo možné filtrovat kapaliny i o vyšší teplotě. Filtr se skládá z víka, nádoby, těsnění, zámku, nosné trubice, filtrační svíčky a zátky.

Popis filtru

Víko je uzpůsobeno pro připojení do potrubí pomocí vnitřních závitů B 1“. Navíc vstupní a výstupní kanál jsou opatřeny nátrubky G ¼“ pro našroubování manometrů. Kapalina vchází do tělesa filtru kanálem, který je excentrický a vychází kanálem, který je středem víka filtru. Směr proudění je na víku navíc označen šipkou. Nádoba se k víku připojuje pomocí zámku a těsnění se vkládá mezi dosedací plochy. Stažení dílů se provádí růžicí na zámku. Dotažení provádějte pouze rukou bez pomoci nářadí!

Uvnitř filtru je do závitu ve víku našroubována nosná trubice filtračních svíček, na kterou se nasadí svíčka a ručně zašroubuje spodní upínací kroužek tak, aby se břity na kroužku zařízly do návinu svíčky.

V základním provedení se dodává filtr bez manometrů a bez FILTRAČNÍ VLOŽKY. V závitech pro manometry jsou našroubované zátky.

Nosná trubice typ PP pro uchycení vložek EKOFIL.

Základní technické údaje
Světlost25
Max. pracovní přetlak1 MPa
Průtokzávisí na připojené filtrační svíčce
Max. teplota60° (pro svíčky PP – EKOFIL)
130° (pro ostatní díly filtru)
Stavební rozměryDélka: 167 mm
Výška: 365 mm
Připojení: G1”, nebo CLAMP DN 25
Závity pro manometry:G 1/4”
Hmotnost bez svíčky3220 g
Materiál filtru
Těleso a ostatní kovové části:nerez ocel AISI 304 standardní provedení
(AISI 316 – na vyžádání)
Těsnění CLAMP DN100EPDM (pryž)
PTFE (teflon – na vyžádání)
DIN 32676
DIN 32676
Filtrační svíčka
Typ EKOFILpolypropylen,
výrobce SPOLSIN Česká Třebová